Günümüzde kadın ve erkeklerin en fazla tercih ettiği operasyonlardan biri meme estetiğidir. Dişiliğin ve güzelliğin sembolü olan göğüsler kadınların en fazla dikkat ettiği bölgeler arasındadır, genetik faktörler, yaş ve emzirme gibi etkenlerle meme yapısı bozulabilir. Erkeklerde ise memelerin sıkı ve atletik bir görünümde olması tercih edilir. Meme estetiği 18 yaşından büyük herkese uygulanabilen cerrahi bir işlemdir.

Meme Büyütme Estetiği

Güzellik algısı günümüzde sürekli değişse de dolgun, iri ve büyük memelerin güzelliği her zaman kabul edilmektedir. Her kadın güzel göğüslere sahip olmayı hayal eder, CK Klinik ise kadınların hayalini gerçekleştirebilmek için uzman ve deneyimli kadrosu ile bu meme büyütme estetiği yapmaktadır.

Küçük göğüslü kadınlar için özel uygulanan bu operasyonda silikon uygulaması yapılır ve göğüsler istenilen hacime ulaşır. Hastanın istekleri göz önünde bulundurulur ve vücut ile doğru orantılı göğüs büyütme ameliyatı gerçekleştirilir.

Meme estetiği ameliyatları sağlık açısından zorunluluk teşkil etmez ancak kadınların ruhsal ve fiziksel olarak daha iyi ve daha mutlu hissettiği araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

Meme Küçültme Estetiği

Büyük göğüslere sahip olmak çekicilik unsuru olarak algılansa da zamanla ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Büyük memelere sahip olan kadınların yaşa ve kiloya bağlı değişimler ile sarkma, omuz ve sırt ağrıları, omurganın öne eğilmesi gibi problemler yaşanabilir.

Meme küçültme estetiği ise bu sorunları ortadan kaldırabilmek için uygulanan en iyi yöntemdir. Meme küçültme ameliyatı ile tüm kadınlar arzu ettikleri göğüs bedenine ulaşabilir, sarkma gibi istenmeyen durumların önüne geçebilir.

Meme Dikleştirme Estetiği

Kilo kaybı, emzirme dönemi ve kalıtsal etkenler nedeniyle göğüsler zamanla sarkar ve hoş olmayan bir görüntüye sebep olur. Sarkan ve diriliğini kaybeden meme için CK Klinik meme dikleştirme estetiği ile istenilen sonuca ulaşılmasını sağlar.

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında bollaşan ve sarkan deri toparlanır, hastanın isteğine göre areola çapı küçültülebilir ve meme ucu olması gereken yere taşınır. Bu işlem sonrasında hastalar bir hafta içinde rutin hayatına devam edebilir, ağrı ya da acı hissi ise ağrı kesiciler ile en aza indirgenir.