Yüz güzelliği, kişilerin daha genç ve doğal bir görünüme ulaşmasını sağlar. Yüz güzelliği, diğer bölgelere göre daha fazla ön plana çıkar, yüzü güzel olan insanlar daha fazla beğenilir ve akılda kalır. Zamana ya da çeşitli faktörlere bağlı değişen güzelliğiniz yüz estetik cerrahisi ile yeniden sağlanır ve daha canlı bir görünüme sahip olursunuz.

Yüz estetiği ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak yapılır ve en ideal yüz güzelliğine ulaşılabilmesi için kişilerin isteği ve estetik normlar bir arada değerlendirilir. CK Klinik yüz estetiği için teknolojinin son imkanlarından yararlanır ve deneyimli kadrosu ile istenilen sonucu sağlar.

Yüz Estetiği Ameliyatı

Yüz estetiği cerrahisi zaman, stres, sağlık sorunları, cilt lekeleri ve kırışıklıklar gibi etkenlerle bozulan ve güzelliğini kaybeden yüzünüzü onarır ve parlak, güzel, enerjik bir görünüme ulaşmanızı sağlar.

Yüz estetik cerrahisi, yüzünüzde yer alan sarkma, leke, kırışma, yüz kemiklerinde çıkıntılık oluşması gibi durumlarda uygulanan operasyonlara verilen genel isimdir.

Cilt sorunları için piyasada binlerce krem, maske, bakım ürünü bulunsa da en etkili ve en kısa sürede çözüme ulaşabilmek için yüz estetiği ameliyatı uygulanmaktadır. Çene ucu estetiği, yüz germe ve gençleştirme, yüzdeki fazla kemikleri güzelleştirme gibi operasyonlar yüz bölgesi estetiği alanına girmektedir. Aynı zamanda CK Klinik ameliyatsız yüz estetiği de yapmaya devam etmektedir. PRP, botox, dolgu gibi işlemlerle de yüz güzelliği sağlanabilir.

Yüz Estetiği Cerrahisi Kimlere Uygulanabilir?

Yüz estetiği cerrahisi 18 yaşından büyük tüm kişilere uygulanabilir ancak genelde 35 – 40 yaş üstü kadın ve erkekler bu işlemi tercih etmektedir. Yüz estetiği ameliyatı cildin sarkması, kırışması gibi etkenleri ortadan kaldırmak için yapılsa da genetik faktörlere bağlı olarak daha küçük yaşlarda da uygulanmaktadır.

Yüz estetik cerrahisi kimlere uygulanır sorusundan önce kişilerin psikolojik olarak hazırlanması gerekmektedir. Doktorunuzla birebir görüşerek estetik öncesi ve sonrası işlemler hakkında bilgi sahibi olmak kuşkularınızı giderecektir. Yüz estetiği ameliyatı sonrası ise genellikle rahat ve ağrısız bir şekilde geçirilir, kişiler kısa sürede günlük hayatına döebilir ve güzel görünümleri ile dikkat çekebilir.